Aroks Crop — енергія розвитку!
Засоби захисту рослин, Добрива, Професійні субстрати, продукція для вирощування рослин
Інспектор

Інспектор

Діюча речовина
імідаклоприд, 700 г/кг
Препаративна форма
водорозчинні гранули
Тара
металізований пакет 250 г

Загальна інформація про препарат:

Високоефективний системний малотоксичний інсектицид кишково-контактної дії з тривалою захисною дією проти широкого спектру шкідників.

Механізм дії препарату:

Інспектор має виражену системну та контактну активність, проникає в рослини через листя, стебла та коріння. Препарат активно діє на нервову систему шкідливих комах, блокуючи нікотинергічні рецептори  постсинаптичного нерву.
Інсектицид Інспектор швидко пригнічує подачу сигналів через центральну нервову систему шкідників, у результаті чого вони спочатку втрачають активність руху, перестають живитися та протягом доби гинуть. За рахунок нового механізму дії препарат застосовується проти популяцій шкідників, резистентних до традиційних інсектицидів. Інспектор діє як на дорослих комах, так і на личинок різного віку. Препарат забезпечує захисну дію протягом 20-25 днів після обробки, що дозволяє зменшити кількість інсектицидних обробок.

Рекомендації щодо застосування препарату:
Культура Норма витрати препарату, кг/га Норма витрати робочої рідини, л/га Цільовий об’єкт дії
Офіційна реєстрація:
Яблуня 0,07  800-1000  Каліфорнійська щитівка,
яблунева плодожерка, попелиці
 Картопля 0,045-0,050  200-400  Колорадський жук
Практика застосування аналогічних препаратів:
Ріпак 0,05-0,07 200-400 Хрестоцвіті блішки, ріпаковий квіткоїд, капустяна попелиця
 Томати 0,045-0,050 200-400 Колорадський жук
Виноградники 0,04-0,07 800-1000 Виноградна листокрутка
Пшениця озима 0,05-0,07 200-400 Пшеничний трипс, попелиці
Пшениця озима 0,08  200-400 Клоп-шкідлива черепашка
(личинки молодшого віку)

Техніка застосування 

Інсектицид Інспектор використовують для обприскування рослин у період вегетації при появі шкідників. Оптимальна температура повітря під час обробки – від +12 до +25°С. Дозволено одноразове використання. Термін очікування до збору врожаю – 20 днів.

Порядок приготування робочого розчину препарату:
Вода для приготування робочого розчину повинна бути чистою. Велика кількість сторонніх часток, мулу або глини у воді може істотно вплинути на ефективність дії інсектициду. Під час використання жорсткої води рекомендується застосовувати знижені норми концентрації робочого розчину та підвищені дози препарату.

Робочий розчин готують безпосередньо перед проведенням інсектицидної обробки. Для цього потрібно відміряти необхідну кількість препарату на одну заправку обприскувача та наповнити бак водою наполовину, після чого включити мішалку. Потім слід залити в обприскувач необхідну кількість препарату та після ретельного перемішування долити воду до повного об’єму.

Переваги застосування інсектициду Інспектор:

  • Швидкий ефект, загибель шкідників наступає вже через півгодини після застосування;
  • Довготривалий період захисної дії (протягом 20-25 днів);
  • Відсутність резистентності у шкідника завдяки новому механізму дії;
  • Широкий спектр дії та низька норма витрати препарату;
  • Зручна препаративна форма (препарат не пилить);
  • Відсутність фітотоксичної та ретардантної дії за умови суворого дотримання регламенту застосування препарату;
  • Завдяки сильно вираженій системній дії надійно захищає молоді паростки та листя, які відростають вже після обробки;
  • Препарат використовується невеликими нормами витрат, при яких шкідливий вплив на оточуюче середовище виключається;
  • Дозволяє уникнути кількісних та якісних втрат урожаю від шкідливих комах;
  • Інсектицид Інспектор ефективний на всіх стадіях розвитку комах.

Нікотин — природний алкалоїд, найбільша концентрація якого міститься в рослинах тютюну. Це нейротоксин, сильнодіючий на комах, тому настої з махорки і тютюну широко використовувалися в якості інсектициду ще до Другої світової війни.

Імідаклоприд — синтезований неонікотиноїд, похідний від нікотину, що є визнаним інсектицидом на ринку засобів захисту рослин. Він діє на широкий спектр шкідливих комах, сприятливо впливає на рослину і при цьому безпечний для людей.

Дія на комах

При будь-якому контакті з препаратом чи через оброблену ним рослину, імідаклоприд блокує нервові рецептори та стимулює надмірне нервове збудження у комах, що призводить до їх паралічу, і, як наслідок, настає загибель (див.мал.). Препарат діє як на дорослих комах, так і на личинок шкідників на різних стадіях розвитку.

Безпека для людей

Важливою особливістю молекули імідаклоприду є те, що вона не впливає на людей та тварин, а діє тільки на рецептори комах. Тому що у комах низький фізіологічний бар’єр обміну речовин між тканинами центральної нервової та кровоносної систем.

Дія на рослину

Імідаклоприд діє системно — проникає через листя і поширюється по всій рослині. Стимулює ріст та розвиток рослин, допомагає переборювати чисельні стреси, які виникають під впливом посухи, перезволоження та інших несприятливих умов.

Інформаційний лист.jpg
Інспектор- флаєр.jpg